Przejdź do treści
slajd1
slajd2
slajd3
slajd4
slajd5
Przejdź do stopki

Biblioteka

Treść

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Umberto Eco

Czytać każdy może i powinien

ZALETY CZYTANIA KSIĄŻEK

Czytanie aktywizuje:  koncentrację, skupienie uwagi, wyobraźnię, emocje, pamięć, logiczne myślenie.

Czytanie poprawia i wydłuża czas koncentracji, usprawnia zdolność myślenia logicznego, pobudza do pracy obie półkule mózgu, zapobiega nadmiernemu kontaktowi z nowoczesnymi technologiami, wzbogaca słownictwo, wzmacnia swobodę mówienia, kształtuje umiejętność samodzielnego myślenia.

Czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne, rozwija wyobraźnię, ciekawość naukową, zainteresowania. Uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną.

Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów relaksu. Daje wytchnienie  i tak potrzebną we współczesnym świecie ciszę, zwłaszcza po zbyt długim oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze.

Czytanie to świetna zabawa!

 

Biblioteka Szkolna dla każdego.
Nasz księgozbiór dedykowany jest dzieciom, ale młodzież, rodzice i nauczyciele też znajdą u nas ciekawe książki i lektury oraz powieści polskich klasyków literatury: (Adam Mickiewicz, Eliza Orzeszkowa, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Władysław Reymont ,Stefan Żeromski). Są także książki  na temat II wojny światowej, przygodowe, historyczne, obyczajowe, baśnie, bajki, lektury szkolne i historii naszego regionu. Osoby  niezapisane do biblioteki  mogą przyjść do naszej czytelni i miło spędzić czas przy lekturze wybranych czasopism z różnych dziedzin.

Z radością wszystkich witamy. Dzieci zachęcamy do  wypożyczania i czytania bajek, wierszy, opowiadań oraz prasy dziecięcej. A kredki i flamastry czekają na twórczą aktywność małych czytelników.

Biblioteka Szkolna prowadzi współpracę z:

  • Lokalnymi bibliotekami,
  • Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Wydaw. IBIS,
  • Świetlicą szkolną.

Biblioteka organizuje konkursy: czytelnicze, plastyczne, recytatorskie, montaże słowno-muzyczne ,udziela porad i wskazówek bibliograficznych, prowadzi lekcje biblioteczne i kiermasze książek.

Biblioteka Szkolna to: bogaty księgozbiór, interesujące czasopisma, miła atmosfera, spokój i cisza. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki w godzinach podanych na e-dzienniku.

 

DRODZY CZYTELNICY!
W tym trudnym czasie, kiedy nie możemy spotykać się w bibliotece szkolnej przyjmuję zapisy na książki przez dziennik elektroniczny. Książki będą czekać na Was następnego dnia w wyznaczonym miejscu, przy wejściu do szkoły. Służę pomocą,  podaję godziny dyżurów pracy biblioteki. Zapraszam serdecznie. G.Barnaś.

 

DYŻURY PRACY BIBLIOTEKI NA CZAS TRWANIA NAUCZANIA ZDALNEGO
Poniedziałek  12.00 - 15.00
Wtorek          12.15 - 14.00
Środa            10.30 - 14.00
Czwartek       11.30 - 14.00

 

Drogi Rodzicu !
•    Pokaż dziecku , że ty też czytasz książki i sprawia Ci to wielką przyjemność.
•    Pilnuj żeby czytanie nie było zaniedbywane.
•    Podaruj dziecku raz na jakiś czas książkę.
•    Zachęcaj dzieci do czytania czasopism.
•    Czytaj dziecku na głos.
•    Zorganizuj w domu biblioteczkę.
•    Kupuj książki również dla siebie.
•    Rozmawiaj z dzieckiem na temat przeczytanych książek.
•    Zmuszanie dziecka do czytanie nie przyniesie pożądanych efektów, a wręcz odwrotnie Czytanie nie może być karą.

 


Propozycja Biblioteki szkolnej na czas nauki zdalnej

Drodzy Uczniowie!
Biblioteka szkolna nie zapomina o czytelnikach  i zamieszcza trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć oraz znaleźć darmowe ebooki i audiobooki do pobrania i do czytania dla dużego i małego.
Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecam:
https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur, https://wolnelektury.pl/ - biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,
https://calapolskaczytadzieciom.pl – strona poświęcona kampanii społecznej, promuje wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów.

Drodzy czytelnicy!
Biblioteka szkolna zachęca Was do sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości treści lektur szkolnych. Pamiętajcie, że lektury online są dostępne na stronie internetowej https://lektury.gov.pl/
Jeżeli już przeczytacie lekturę możecie sprawdzić ile zapamiętaliście rozwiązując test lub quiz. Jest to również dobry sposób na przypomnienie sobie treści książek przeczytanych już dawniej.
Zachęcam do nauki przez zabawę i polecam strony internetowe z testami sprawdzającymi wiedzę z lektur szkolnych:
http://testwiedzy.pl/ucat_view/57/lektury-szkolne.html
https://czasdzieci.pl/quizy/k,11-literatura.html
https://samequizy.pl/tag/lektury/
https://www.kochamquizy.pl/lektury


Bardziej leniwym polecam bajki do słuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=84iy6ERFvg4https://www.youtube.com/watch?v=cs706BU_7wU
https://www.youtube.com/watch?v=FB_lxBHUPIk

 

 

 

 

 

109986