Przejdź do treści
slajd1
slajd2
slajd3
slajd4
slajd5
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Światowy Dzień Życzliwości obchodzony jest na całym świecie w takim dniu, jak dziś, czyli 21 listopada. Poza naszym krajem możemy spotkać się z jego inną nazwą: World Hello Day. Dzień Życzliwości obchodzimy już od wielu lat, kiedy to dwaj bracia o imionach Brian i Michael dowiedzieli się o wybuchu wojny między dwoma państwami: Izraelem i Egiptem. Bracia, którzy byli wówczas studentami, postanowili pokazać światu, że życzliwość jest lepszym sposobem na rozwiązywanie problemów niż siła. Pomagali innym, byli wobec nich mili i serdeczni. Głośno mówili o swojej akcji, wierząc, że inne osoby zaczną ich naśladować, a idea życzliwości dotrze do rządzących. W ten sposób coraz więcej ludzi zaczęło realnie zmieniać swoje otoczenie na lepsze i bardziej przyjazne.

Uczniowie kl.II i IV podczas zajęć warsztatowych z psycholog szkolną p. Moniką Adamczyk, zachęcali siebie nawzajem do czynienia dobra na różnych płaszczyznach, pokazali jak można wyrażać życzliwość na co dzień, jak kształtować postawy życzliwości wobec innych. Promocja życzliwości to najlepsza inwestycja na przyszłość, to dobra droga w kierunku lepszych relacji z rówieśnikami. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

 

Zdjęcia

96852