Przejdź do treści
slajd1
slajd2
slajd3
slajd4
slajd5
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt  państwowych. W Polsce obchodzone corocznie 11 listopada. W 1918 roku, po 123
latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Bohaterowie tamtego okresu, mimo szykan, aresztowań, wywózek i represji ze strony zaborców, byli w stanie uchronić i rozwinąć narodową tożsamość, a następnie przekazać ją następnym pokoleniom, żyjącym już w odrodzonej Polsce.
W Szkole Podstawowej im.ks.prof.J.Tischnera w przeddzień święta zagościła atmosfera miłości do ojczystego kraju. Uczniowie wraz z nauczycielami w jedności i solidarności stanęli, by uczcić święto niepodległości. Część artystyczną  przygotowali uczniowie kl.IV oraz VII, którzy z dumą mówili o polskiej historii i kulturze.
Podobnie jak w ubiegłych latach cała społeczność szkoły włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” poprzez wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.
„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski – „Barwy Ojczyste

 

96852