Przejdź do treści
slajd1
slajd2
slajd3
slajd4
slajd5
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Aby zapobiec nudzie i rutynie podczas przerw międzylekcyjnych, w naszej szkole pojawiły się miejsca do gier i zabaw.

Najpierw na naszych korytarzach pojawiły się kąciki szachowe, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczniów. Pasjonaci gry na każdej przerwie rozgrywają kolejne partie. Jak powszechnie wiadomo gra w szachy ćwiczy umiejętności logicznego myślenia, rozwija rozpoznawanie wzorców, ćwiczy myślenie analityczne i pamięć.

Kilka dni później bardzo miła niespodzianka spotkała wszystkich uczniów. Rada Rodziców zakupiła naklejki do gier na korytarze, a mianowicie  grę Twister (2 szt), klasy "chłopka" (2 szt.), kątomierz oraz naklejki na ścianę do oddziału przedszkolnego. Uczniowie mają możliwość aktywnie spędzać czas z rówieśnikami. Ćwiczyć koordynację ruchową. Wspólna zabawa ułatwia nawiązywanie kontaktów, uczy umiejętności rozmowy i negocjowania, zdrowej rywalizacji

Największą popularnością cieszy się gra w „piłkarzyki”, jest to świetna zabawa nie tylko dla fanów piłki nożnej, korzystają z niej wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pozwalają one udoskonalić precyzję ruchów, dokładność i spostrzegawczość. Dzięki takim pomysłom uczniowie kreatywnie wykorzystują wolny czas podczas przerw międzylekcyjnych.

Również sala oddziału przedszkolnego wzbogaciła się o naklejki ścienne wprowadzające bajkowe postacie oraz grę "piłkarzyki" podarowaną przez jednego z rodziców uczniów klasy V.

Gry towarzyskie to super sposób na nauczenie się zdrowej rywalizacji. A jest ona bardzo ważna w szkole, pracy i w codziennym życiu. Gra najlepsza jest wtedy, gdy potrafimy z szacunkiem podchodzić do naszego przeciwnika.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie!

107429