Przejdź do treści
slajd1
slajd2
slajd3
slajd4
slajd5
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Starość – poznać, przeżyć, zrozumieć. Bezsprzecznie stanowi ona naturalny etap życia każdego człowieka.  Przekonania na temat starości i  osób starszych prezentowane przez dzieci i młodzież stanowią kwestię szczególnie ważną. Okres dzieciństwa i  dorastania to czas tworzenia własnej hierarchii wartości i celów, określania swojego miejsca w świecie. A zatem jest to etap decydujący dla powstawania poglądów i przekonań na temat otaczającej rzeczywistości, a więc także tych dotyczących człowieka starego i starości.

W przepiękny sposób uczniowie naszej szkoły mogli doświadczyć obcowania z ludźmi, którzy doświadczają trudów „jesieni swojego życia.”

Wyjazd do Przytuliska św. Brata Alberta w Grywałdzie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek okazał się bogatym doświadczeniem dla młodego pokolenia.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowany wcześniej na tą okazję przedświąteczny  repertuar. Podopieczni przytuliska spontanicznie włączali się w śpiew kolęd. Po występie młodzi ludzie z sercem pełnym wzruszenia mieli okazję do osobistego spotkania i rozmowy z nimi, mieli też szansę przyjrzeć się z bliska ich sytuacji. Bowiem kłopoty ze zdrowiem, utrata sił fizycznych, choroba, doskwierają pensjonariuszom na co dzień.

Każdy podopieczny przytuliska otrzymał własnoręcznie zrobioną przez uczniów naszej szkoły kartkę świąteczną, kosz owoców oraz stroiki świąteczne wykonane przez rodziców naszej szkoły, za które serdecznie dziękujemy!

 

110230