Projekty

Treść

 

 


W ramach projektu
Małopolska Tarcza Antykrysysowa  - Pakiet Edukacyjny II. Grant 1
szkoła zakupiła 3 monitory, tablet graficzny i 4 wizualizery służące do nauki.

 

 

 

 

 


Małopolski Projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przygotowujący uczniów klas VI, VII,VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do niesienia pomocy potrzebującym

Edycja XVI 2022/23

 

 

 

 


Laboratoria Przyszłości - program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. 

 

 


Projekt cyfrowy „Lekcja: Enter” – największy obecnie w Polsce program szkoleniowy, którego celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zwiększenie udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym. 

 


Wolontariusze uczestniczą w XV edycji projektu 
Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

 

 

 

 

 

 


Uczestniczymy w "Programie dla szkół".

Każde dziecko uczestniczące w programie w roku szkolnym 2021/2022 otrzymuje bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego lub mlecznego.

 


Czy czytasz?
Czytam! A Ty?

Realizacja Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

 


Województwo Małopolskie wspólnie z małopolskimi Gminami  realizuje projekt pn. „Odkrywam Małopolskę”, którego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych.

 

 


"Szkoła do hymnu" to akcja zachęcająca szkoły do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".

Hymn śpiewany jest w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada, o godz. 11.11.

 

 


 

Kontynuowany jest Program Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 - 2030.

 

 

 


 

Nasza Szkoła  uczestniczy w programie Szkolny Klub Sportowy pod patronatem Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Instytutu Badawczego. Program SKS w formie zajęć pozalekcyjnych niezmiennie realizuje ze swoimi podopiecznymi Pan Mateusz Polak.

W roku szkolnym 2021/2022 w  zajęciach uczestniczą uczniowie klas V, VII, VIII podzieleni na grupę żeńską i męską. W przyszłym roku mamy nadzieję zaangażować w program uczniów z klas IV i V jako rocznik młodszy oraz jako rocznik starszy VI  i VIII.

 

 


 

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w XI edycji programu edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę” prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną

 

 

 

 


Nasza Szkoła brała udział w programie edukacji antytytoniowej
„Znajdź właściwe rozwiązanie” w roku szkolnym 2020/2021 prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną

 

 

 


W ramach projektu „Jeżdżę z głową” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gminę Ochotnica Dolna zrealizowano kurs nauki jazdy na nartach.

 

 


W ramach projektu „EKO Wzmacniacz" Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Gorce Pieniny zorganizowało wycieczkę edukacyjną pod nazwą „Odkryj bioróżnorodność Pienin". Udział w niej wziął uczeń naszej szkoły.

 

 


Program Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 - 2030.
W ramach programu realizowane są:

  • „Zajęcia edukacyjne z robotyki”,
  • EKOja + EKOty = EKOmy

W okresie od maja do 31 grudnia 2020 roku w naszej szkole   realizowany był  Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W wyniku realizacji programu nasza biblioteka otrzymała 4000zł z budżetu państwa i 1000 zł z budżetu organu prowadzącego.
Udział w programie umożliwił zakup nowych książek w tym lektur do biblioteki szkolnej, które nie tylko wzbogaciły jej księgozbiór, ale dostarczyły uczniom  wielu ciekawych wrażeń, przyjemności czytania oraz możliwości rozwijania zainteresowań i zdobycia wiedzy a przez to lepszych ocen.


Dzieciom uczestniczącym w „Programie dla szkół” w trakcie wybranych tygodni roku szkolnego udostępnia się bezpłatnie co najmniej 3 razy w tygodniu:

  • świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia),
  • mleko i produkty mleczne.

Asortyment produktów dostępnych w Programie jest szeroki, tj. dzieci mogą otrzymać jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką, kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Katalog produktów w ramach Programu w roku szkolnym określa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozporządzeniu.

Ponadto, w ramach Programu dzieci uczestniczą także w specjalnych zajęciach edukacyjnych realizowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.


Szkoła bierze udział w rządowym Programie integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 - 2020 dzięki dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
W ramach programu realizowane są:

  • Zajęcia dodatkowe – zespół muzyczny.
  • „Raz, dwa, trzy do przedszkola chodź i Ty”.

Realizujemy program „Szkoła pamięta” który polega na zorganizowaniu w szkole działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci, a także wydarzenia.