Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej

 

 

 

 Dzień Matki w naszej szkole

„Najlepsze jest u mamy to, że ją mamy
Mamy ją swoją nie cudzą, nie inną, lecz zawsze tę samą
Naszą wszędzie i przez cały czas
I żeby nie wiem co się stało
Mama zostanie mamą”


Dzień Matki – to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.
Uczniowie naszej szkoły również zaprosili swoje mamy na uroczystą akademię z okazji ich święta. Pani Dyrektor serdecznie przywitała szanowne mamy, życząc im dużo radości i zadowolenia ze swoich pociech. Następnie przeczytała pismo z życzeniami od Wójta Gminy Ochotnica Dolna Tadeusza Królczyka. Podczas uroczystości dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Uczniowie zatańczyli krakowiaka oraz taniec cheerleaders. Odśpiewano  mamom „ Sto lat”. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane, kolorowe laurki oraz  złożyli życzenia, podczas których niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Niespodzianką było przedstawienie pod tytułem: „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego oraz piosenki zespołu muzycznego. Korytarz szkolny udekorowała wystawa prac konkursowych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I, II o temacie ”Podróż z moją mamą”. Dla mam przygotowano również słodki poczęstunek.

Autor tekstu i zdjęć:
Maria Konopka, Maria Chrobak, Stanisława Chrobak

Czytany 4422 razy

Skomentuj


Znajdź nas na Facebooku

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej
Os. Skrodne 240
34-452 Ochotnica Dolna
tel/fax: (18) 262-46-78
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.skrodne.ochotnica.pl