Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. ks.prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej

 

Dyrektor Maria Tylecka

 

 Niedziela 29 listopada - andrzejki

Co roku o tej porze Samorząd Uczniowski przygotowuje wróżby andrzejkowe oraz pomaga w organizacji zabawy. W tym roku ten czas spędzamy w domu, co nie oznacza, że andrzejek nie ma.


Oto propozycje niektórych wróżb dla Was, które możecie wykorzystać:

 

Rzucanie monetą - każdy z uczestników musi pomyśleć życzenie, a następnie wybrać monetę o dowolnym nominale i z wyznaczonego miejsca spróbować trafić do naczynia z wodą. Temu, komu się uda spełni się marzenie.

 

Kartki z zawodami - na kartkach wpisujemy nazwy różnych zawodów, następnie wrzucamy je do naczynia i urządzamy losowanie. Każdy z uczestników wybiera jedną kartkę i odczytuję swoją pracę przyszłości.

 

Andrzejkowe serce i szpilki - z kartek papieru wycinamy serce i na jednej ze stron zapisujemy męskie, a na drugiej żeńskie imiona.

 

W zależności od tego, kto bierze akurat udział w zabawie, serce odwraca się w odpowiednią stronę. Później uczestnik lub uczestniczka z zawiązanymi oczami ma trafić szpilką w jedno z imion.Imię, w które trafimy, należy do przyszłego ukochanego lub ukochanej.

 

Wróżba z jabłek - podczas tej zabawy obieramy jabłko, a skórki wyrzucamy za siebie. Z rozrzuconych na podłodze ostrużyn próbujemy odczytać inicjały ukochanej lub ukochanego.

 

Kubeczki - to kolejna gra andrzejkowa polegająca na losowaniu. Potrzebujemy do niej pięć lub więcej kubeczków, pod które wkładamy przedmioty symbolizujące andrzejkowe wróżby. Na przykład: moneta - pieniądze; pierścionek - ślub; kluczyk - dom; kostka cukru - szczęście. Kiedy już przypiszemy przedmiotom "magiczne" znaczenie zaczynamy losowanie.

 

Życzymy udanej zabawy:)

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Autor tekstu
Maria Konopka

Czytany 62 razy

Skomentuj


Znajdź nas na Facebooku

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks.prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej
Os. Skrodne 240
34-452 Ochotnica Dolna
tel/fax: (18) 262-46-78
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.skrodne.ochotnica.pl